Ринопластика - що це?
   

Історія ринопластики у світі

14.02.2012

Римський лікар Цельс Римський лікар Цельс (I ст. до нашої ери) став першим європейцем, який описав техніку закриття дефектів носа, губ і вух місцевими тканинами. У 600-і роки Паулус Єгінета запропонував методику лікування деформацій носа, викликаних травмами. Техніка ринопластики, що використовувалася у XIV столітті сіцілійським військовим хірургом Бранка, була лише повторенням методу, запропонованого в книзі Сушрута Самхіта. Його син, Антоніус Бранка описав спосіб повної реконструкції носа клаптем шкіри, узятим з руки.

Гаспар Тагліакоцці з Болоньї (1545-1599 рр.) зробив цю техніку популярною і описав її в тому вигляді, який тепер називають «італійським методом». Ця процедура, що складається з 6 етапів, була тривалою і вельми утомливою, але достатньо ефективною, тому залишалася популярною аж до першої світової війни.

Не всі спроби відновлення носа були успішними. Історія повідомляє, що астроном Тіхо Бразі носив золотий ніс, втративши свій власний на дуелі.

Це був період пластичних операцій, які були надбанням окремих майстерних майстрів хірургії.

Наступні два століття пластична хірургія розвивалася дуже поволі. Проте у XIX столітті в пластичній хірургії і ринопластиці відбулися істотні зрушення. З розвитком цивілізації учені різних європейських країн отримали можливість спілкуватися, ділитися досвідом. Вони виступали з доповідями і видавали професійну літературу.

У 1828 році Лісфранк, виступаючи у французькій Академії, запропонував свій метод повної реконструкції носа клаптем з лоба. Його метод був вже значним кроком уперед.

Відомим німецьким хірургом XIX століття був Карл Фердінанд фон Грефе (1787-1840 рр.). Під час війни з Наполеоном йому доводилося робити понад 50 ампутацій на день, і, втомившись від цих спотворюючих операцій, він почав присвячувати все більше часу пластичній хірургії. Він почав виконувати трансплантації в той час, коли в Німеччині вважали, що цей метод не має шансів на успіх. Він вперше почав використовувати в літературі термін «ринопластика», а у 1836 році термін «пластична хірургія» вперше з'явився в «Керівництві з пластичної хірургії» лікарів Фріце і Райха.

Йоган Фрідріх Діффенбах (1792-1847 рр.), який практикував у Берліні, вважається одним із засновників сучасної пластичної хірургії. ним запропоновані методи операцій з реконструкції носа, губ і щік. Це він першим висловив думку про те, що пластичний хірург повинен працювати як скульптор. Дивно, але в той час, коли ще не були відомі антибіотики, тільки 5% його хворих гинули від інфекційних ускладнень.

Анатомічна основа розвитку хірургії в Росії була закладена працями найвідомішого російського хірурга М.І. Пирогова (1810-1881). Він також читав спеціальні лекції «Про пластичні операції взагалі, про ринопластику особливо».

Подією виняткової важливості було відкриття двох ЛОР-клінік у Санкт-Петербурзі (1893) і Москві (1896). Перша входила у Військово-медичну академію, а друга була приватній, побудованій на засоби Юлії Базанової.

Треба мати на увазі, що довгий час головна мета хірурга при пластиці носа була відновною (при травмах, хворобах і природжених дефектах), а естетична тільки супроводила основну. І ось наприкінці XIX століття починають робити операції з естетичною метою. Першим тут був лікар з Рочестера Джон Орландо Рой (1848-1915гг.), який описав методику корекції кирпоносого носа. Він першим запропонував закритий спосіб операції. Також він розробив методику підшкірної корекції профілю носа, зменшення його розмірів і видалення горба.

Трохи пізніше з'явилася публікація на аналогічну тему Жака Жозефа, який ділить з Роєм славу батька естетичної ринопластики. Саме він сформулював основні принципи коригуючих і реконструктивних операцій на обличчі. У 1900-1901 році з'явилися повідомлення про успішну пересадку хряща перегородки носа при виправленні сідловидної деформації носа.Статті
 • Ринопластика - що це?
 • Ринопластична операція
 • Пластика носа – радикальний крок до мрії
 • Ринопластика - операція з виправлення носа
 • Історія ринопластики у світі
 • Розвиток ринопластики у XX столітті
 •  
  Головна ||| Новини ||| Статті
  © 2012 Ринопластика