Ринопластика - що це?
   

Ринопластика - що це?

10.02.2012

Ніс до і після ринопластики Антропологи вважають, що виступаючий ніс європейців - це благо, оскільки така форма подовжує носоглотковий шлях, і вдихуване повітря краще нагрівається. Окрім широких і вузьких, кирпоносих, розрізняють ще носи з горбовиною або "сідловидною" спинкою, проте вони не завжди влаштовують їх володарів.

Пластика носа. Корекція форми носа

Невідповідність носа прийнятим анатомічним нормам, або форма, обумовлена расовою приналежністю, а ще гірше взагалі його втрата, завжди сприймалися трагічно. Недаремно в художній літературі можна знайти визначення, що ніс це "термометр людського щастя".

Тому невипадково ринопластика (пластика носа, корекція форми носа) є найстародавнішою зі всіх естетичних операцій. Проте, не дивлячись на те, що історія ринопластики налічує понад 3000 років, виправлення форми носа і відновлення його функції є одним з найскладніших розділів пластичної хірургії. Крім своєї естетичної функції, ніс є початком нашої дихальної системи. Проходячи через носові ходи повітря підігрівається, зволожується, очищається і знезаражується. Всім цим функціям ми зобов'язані слизистій оболонці, що вистилає порожнину носа, де і виробляється до півлітра носового слизу в добу. Крім того, ніс бере участь не тільки у фільтрації повітря, але і забезпечує процес нюхання, вентиляцію і очищення додаткових пазух і відіграє чималу роль у функціонуванні слизовідвідної системи. Загалом, складно переоцінити значення носа у житті людини. Саме тому, в процесі еволюції сформувалися різноманітні форми носа у зв'язку з національною приналежністю під впливом кліматичних умов. Так, у жителів субтропічних і тропічних регіонів носи широкі невипадково, при такій формі легше відбувається процес тепловіддачі. У жителів півночі носи вузькі, щоб повітря, проходячи через носовий хід маленькими порціями, встигало зігрітися. У зв'язку з цим будь-яка естетична операція, направлена на зміну зовнішнього носа не повинна надалі вплинути на такі важливі і багатообразні його функції. Крім того, за наявності проблем з носовим диханням до операції в завдання естетичної ринопластики входить їх рішення, по можливості одномоментно.

Стає зрозуміло, що ринопластика (пластика носа, корекція форми носа) спрямована на зміну або корекцію форми зовнішнього носа, а також і внутрішніх його елементів, що має велике значення не тільки в процесі дихання.

Зміна форми носа можлива шляхом збільшення або зменшення його розмірів, видалення горбовини, корекції форми і положення кінчика носа і ширини перенісся, а також кута між кінчиком носа і верхньою губою, звуження ніздрів. За допомогою цих маніпуляцій створюється нова форма носа відповідно до естетичних вимог пацієнта, а також з'являється можливість виправити деформації носа, що виникли в результаті травматичних пошкоджень, невдалих оперативних втручань або зумовлені віковими змінами.

Ринопластика (пластика носа, корекція форми носа), так, як і інші естетичні операції, може значно поліпшити зовнішній вигляд і підвищить упевненість у собі, проте не змінить зовнішність в точній відповідності з ідеалом. Тому, перш ніж пацієнт зважиться на операцію, йому необхідно ретельно обдумати свої побажання і очікуваний ефект і обговорити ці питання з хірургом. Якщо пацієнт фізично здоровий, психологічно стійкий і реалістичний у своїх очікуваннях, то він буде задоволений результатом операції. Ринопластика найчастіше виконується з естетичних міркувань з метою корекції форми носа, а також усуває деформації носа після травматичних пошкоджень, невдало проведених операцій, вирішує проблеми, пов'язані з носовим диханням. Крім того, вона нерідко виконується і як омолоджуюча операція (омолоджуюча ринопластика) в комплексі з іншими хірургічними втручаннями, наприклад підтяжкою обличчя.

Часто пацієнти ставлять питання - чи існують межі у зміні форми носа? Практично, можна видалити горбовину, широку спинку носа зробити тоншою (вужчою), змінити довжину носа, ширину і контур ніздрів. Проте є обмеження, пов'язані з індивідуальними анатомічними особливостями. Ніс створений на операційному столі не є остаточною його формою. Багато що залежить від типу і стану шкіри, а також особливостей процесу рубцювання. На першій консультації хірург пояснює пацієнту які варіанти зміни форми носа можливі у даному випадку.

При плануванні операції також береться до уваги і вік. Найбільш сприятливим для проведення ринопластики є вік від 18- 25 років. Річ у тому, що до 18 років ще продовжується природне (фізіологічне) формування кістково-хрящового скелета носа, і штучна травма під час операції в зонах зростання може привести до непередбачуваних деформацій надалі. Проте, при усуненні дефектів і деформацій, що виникли в результаті травми або обумовлених "часом", вік не має значення.Статті
 • Ринопластика - що це?
 • Ринопластична операція
 • Пластика носа – радикальний крок до мрії
 • Ринопластика - операція з виправлення носа
 • Історія ринопластики у світі
 • Розвиток ринопластики у XX столітті
 •  
  Головна ||| Новини ||| Статті
  © 2012 Ринопластика