Ринопластика від "А" до "Я"
   

Інженери краси. Як зробити пластичну операцію і не залишитися з носом?

27.02.2012

У США щорічно більше 6 мільйонів добровольців укладають себе під ніж. А після того, як проходять синяки і набряки, який-небудь житель штату айова урочисто оголошує всьому світлу, що своїм перетворенням зобов'язаний пластичному хірургу. Задоволення це, треба відмітити, не з дешевих. Тому і пробиває американців на балакучість. Наші ж співвітчизники будь-які "пластичні" факти в біографії дотепер соромливо замовчують. А тим часом індустрія краси в Москві розвивається прямо-таки соціалістичними темпами, і охочих підкоригувати матінку-природу з кожним місяцем стає все більшим.

Горбовина в голові

— Хірург — це інженер. Але те, яким повинен вийти "будинок", визначає сам замовник, — говорить пластичний хірург Сергій Савченко. — Це не означає, що лікар повинен йти на поводі у пацієнта. Досвідчений хірург завжди бачить, чи є у людини об'єктивні свідчення для операції, або його намір не більше ніж дурощі. Багатьох доводиться відмовляти від пластики.

— У 80% людей, які до нас звертаються, — не естетичний, а психологічний дефект, — упевнений пластичний хірург Зураб Меладзе. — Життя нам отруює не ледве помітна горбовина на носі, а то, що ми про неї думаємо. У одних така горбовина міцно "сидить" в голові і породжує масу комплексів, тоді як інші з носами куди менш вишуканої форми відчувають себе по-корольовські. А наше уявлення про себе завжди передається таким, що оточує.

Якщо ви твердо націлилися на операцію, майте на увазі, що пластична хірургія — це не обитель сестер милосердя, а прибутковий бізнес. Менеджер будь-якої поліклініки абсолютно безкоштовно спокутує васу морі веселкових перспектив і завірить в бездоганній репутації свого лікаря. Але не купуйтеся на це велеречие. Краще прислухайтеся до "сарафанового радіо": розпитайте друзів, знайомих, погуляйте по Рунету. На наступному етапі зведіть особисте знайомство з пластичним хірургом. Краще побувати на консультаціях як мінімум у трьох лікарів. Кожен спантеличить вас своїм баченням проблеми. І лише скрупульозно зіставивши їх пропозиції, робіть остаточний вибір.

Долари в очах

Зацікавлений як операція хірург з радістю погодиться розглянути разом з вами все "за і проти", дасть час на роздуми. Попросіть, щоб вам показали фотографії інших пацієнтів — до і після хірургічного втручання. Спробуйте розбурхати лікаря гротесковими фантазіями з приводу своєї зовнішності. Добросовісний медик не стане погоджуватися на свідомо приречений експеримент і почне вас відмовляти. А "спец" з доларами в очах з ентузіазмом підтримає будь-яку безглузду ідею.

Іноді ні до чого що не зобов'язує розмову з сусідкою по черзі, яка прийшла знімати шви, може уберегти вас від куди більших неприємностей, ніж численні консультації з профі.

Дізнайтеся, які матеріали підуть на ваше удосконалення. Наприклад, зрідка форму носа змінюють за допомогою консервованих тканин. Останні — не що інше як узяті у трупів хрящі і фрагменти кісток.

Задумайтеся, якщо вам запропонують змоделювати результат на комп'ютері. Професіонали від естетики стверджують, що втілити принадну картинку з екрану на практиці нереально.

Але навіть якщо ви потопчете декілька пар туфель у пошуках свого хірурга, пластика все одно буде схожа на гру в рулетку. Жоден лікар не може гарантувати вам безхмарного майбутнього після операції. Ми всі дуже індивідуальні, і самий висококласний хірург не застрахований від проколів. За словами президента Ліги захисників пацієнтів Олександра Саверського, кілька років тому звернень з приводу невдалих пластичних операцій було досить багато. Зараз скарги майже зійшли нанівець. Причина, швидше за все, в тому, що багато конфліктів стали розв'язуватися полюбовно, в досудовому порядку. Клініки дуже дорожать своєю репутацією.

Їм легше заплатити відступні, чим виносити сміття з хати.

Ніс від Лопез, груди від Андерсон

Літо звичайно дарує пластичним хірургам невеликий передих. Пекуче сонце — не кращий союзник в боротьбі за красу. Під впливом ультрафіолету на прооперованій шкірі можуть утворюватися пігментні плями. Пожвавлення на ринку пластичних послуг починається зазвичай наприкінці серпня.

За даними Асоціації пластичних хірургів Росії, найбільший відсоток операцій доводиться на ринопластику (зміна форми носа) і маммопластіку (протезування грудних залоз). Трохи відстають від лідерів блефаропластіка (пластика вік) і кругова підтяжка особи. Але з якими тільки бажаннями не доводиться стикатися естетичним маестро!

— Нам показують фотографії моделей з глянсових журналів і просять зробити такі ж скули, губи, — розповідає пластичний хірург Ольга Аляєва. — Це не обов'язково знамениті манекенниці, але, як правило, всі вони з-за кордону. Багато років не дає спокою нашим жінкам груди Памели Андерсон. Часто просять зробити губи, як у Анджеліни Джолі. Подобаються ніс і брови урозлітвід Дженіфер Лопез. У чоловіків "хворий мозоль" — ніс Бреда Піта.

Одна справа, коли пацієнт просить собі трикутну особу, як нині модно в модельному бізнесі, або "замовляє" пухку нижню губу з виправданням, що це дуже сексапільний. І зовсім інше — екстравагантні заявки з області Кащенко: "Хочу лоб, як у Зюганова"; "Перетворіть мене на Талькова, Висоцкого". Таких прохачів жоден розсудливий хірург оперувати не візьметься.

Чоловіки не люблять силікон

Взагалі з представниками сильної половини людства працювати складніше. Вони більше хвилюються і переживають перед операцією, ніж панночки, стоїчно сприймаючі жертви в ім'я краси.

Останніми роками чоловіки наважуються не тільки на цілком "мужні" процедури на зразок корекції носа або вух, але і на омолоджування. Один пацієнт так пояснив лікарю причину свого візиту:

— Не п'ю, не палю, спортом займаюся. А на роботу приходжу ще тим огірочком — під очима мішки, особа що заплило. Партнери косяться на мій "діловий" вигляд, колеги недобре посміхаються. Мовляв, раз так виглядає, не інакше — в гульню ударився. Не вірять, що це все із-за анатомічних особливостей. Врятуйте мою кар'єру, доктор!

Після блефаропластіки і підтяжок особи щасливий кар'єрист ще довго не міг відірватися від дзеркала. А ось бутафорією вітчизняних чоловіків на операційний стіл не заманиш. У тому плані, що силіконові біцепси і трицепси, які так люблять ставити собі європейці і американці, наших геркулесів безумовноне привертають.

Як позбавитися бюста?

Ще років вісім тому панночки облягали клініки на предмет зменшення грудей. Але часи змінилися, і нині пані з пишним бюстом відчувають себе дуже упевнено. Ті ж, кому повезло на декілька розмірів менше, клянуть природу і біжать за порятунком до фахівців. Найпопулярніші "масштаби" — з першого по четвертого. Першим двом розмірам позамежно радіють молоді дівчата, у яких на місці "горбів" спостерігається смутне "плоскогір'я". На третій-четвертий претендують жінки після тридцяти.

Іноді пацієнток, правда, зносить убік аномальних 7—8-розмірних грудей. Допомагають жалісна бесіда з хірургом і короткий екскурс в область ускладнень. Але не всім. Зокрема, не дівчатам із стрип-клубів. На одній чаші вагів лежать у них двокілограмові перси, чреваті серйозними проблемами із здоров'ям, на іншій — стрибок в зарплаті. Меркантильність у стриптизерок частенько бере верх.

Збільшити груди до розумних меж — не проблема. Головне, придбати хороші сертифіковані імплантати. Та все ж є вірогідність того, що організм не прикмет чужорідне тіло. Тоді навколо протеза утворюється фіброз — тверде і хворобливе на дотик ущільнення. В цьому випадку з імплантатамі потрібно розлучатися.

Прагніть вибирати способи, що витримали іспит часом. Кілька років тому в Росії з'явилася новинка — безоболочниє імплантати. Введення поліакріломідних гелів було тут же поставлено на потік. А через пару років в поліклініки стали звертатися перші жертви. Пацієнтки з жахом виявляли, що диво-засіб поступово "стікало" вниз. У багатьох жінок з'являлися гнійні запалення і свищі. Хірурги схопилися за голови. Видалити цей гель з організму повністю неможливо — він мігрує по тканинах. Лікування страждальників затягувалося на трі-четире роки. Деякі дотепер ходять по лікарях. Рахунок фінансових втрат йде на сотні тисяч рублів, а шкода здоров'ю оцінці не піддається. Поліакріломідний гель в Росії офіційно заборонений.

Операції за зірками

Вірогідно, кожен пластичний хірург повинен дати вичерпну інформацію про наслідки операції і можливих ускладненнях.

— Результат залежить від безлічі чинників, — пояснює пластичний хірург Ілля Сергєєв. — Наскільки еластична шкіра від природи, які її індивідуальні особливості, чи дотримує людина наші рекомендації в період реабілітації. Іноді під час операції ми стикаємося з атиповим розташуванням судини, нерва. Це теж примушує вносити корективи в первинний план. Відсоток ускладнень на практиці достатньо маленький. Частіше доводиться щось за собою доробляти або виправляти погрішності колег.

Пацієнти захищаються від цієї непередбачуваності что на що здатний. Самі ірраціональні звертаються до зірок і приводять на консультації особистих астрологів.

Запаси молодості в організмі багато в чому визначаються спадковістю. Втім, більшість з нас із задоволенням робить все, щоб наблизити до себе старість. Хронічний стрес, шкідливі звички, відважні ультрафіолетуиє ванни, неправильне живлення — і у результаті замість паспортних сорока чоловік виглядає на всі п'ятдесят. Адже захоплення пластикою теж має свої межі.

— Кожна подальша операція робиться все важчим, — говорить пластичний хірург Андрій Полонській. — Візьмемо, наприклад, ліфтінг. Ті, хто робить його щороку, ризикують одержати зворотний очікуваному ефект — не моложавість і привабливість, а неприродну маску замість особи.

Далеко не завжди естетичні задачі слід вирішувати радикально. Існує багато способів омолоджування в косметології. Ця альтернатива куди вигідніше і в матеріальному плані. Заощадити на автомобіль!

Шанувальників же пластики чекають великі витрати. Той, хто вважає, що 3 тисячі доларів на підтяжку особи — забагато, глибоко помиляється. Одна з відвідувачок столичної клініки, почувши вищезазначену цифру, щиро обурилася:

— Так я манікюр собі за такі гроші роблю, а ви мені особу омолодити пропонуєте!

Розсерджений хлопнула дверима і пішла шукати центр подорожче.

Фінансові вибухи ринок пластичної медицини не стрясають. Але ціни крокують не в ногу. На різницю у вартості одних і тих же послуг цілком можна купити пристойний, хоч і уживаний автомобіль.

Дорожнеча — зовсім не синонім професіоналізму. У клініках з скаженими розцінками теж трапляються невдалі операції. Свої підводні камені і у неправдоподібно щадного прейскуранта. Наприклад, вас можуть перетворити на полігон для тренувань хірургів, що починають. Одне віко вам зробить убілений сивиною професор, а інше — його асистент. Погоджуватися чи ні — справа ваше. Нерідко на демпінг йдуть клініки, що тільки що відкрилися. По телефону менеджери дають лише приблизні цінові орієнтири. Точну суму називає лікар на консультації, після того, як оцінить об'єм і складність роботи.

Є в пластиці свої хитрощі. Наприклад, ви заощадите 8—10 тисяч рублів, якщо зробите не роздільну, а одночасну блефаропластіку верхньої і нижньої повік. Деякі клініки пропонують такий варіант.

Цікаво, що розмір грудного протеза на його ціну не впливає. "Одиниці" і "четверочки" відрізняються між собою максимум на 300—500 рублів. Вартість імплантата залежить в основному від фірми-виготівника і від моделі (форма протеза, структура, покриття). Протези круглої форми тисяч на двадцять дешевше за популярніші каплевидні імплантатов.

Якщо вас з якоїсь причини розчарували нові груди, знову готуйте гріш. Видалення гелю з грудей спустошить ваш гаманець ще на 60 тисяч рублів, від грудних протезів звільнитеся за 45 тисяч.

Дізнайтеся, де ще практикує ваш хірург. Буває, що один і той же лікар працює відразу в декількох поліклініках. У одній він робить операцію за 20 тисяч, в іншій — таку ж за 50. Людям з прямими свідченнями до операції — наприклад, з посттравматичною потворністю — пластичні хірурги іноді погоджуються допомогти за менші гроші, ніж вимагає поліклініка зі всіх інших.Статті
Комп'ютерне моделювання обличчя
 • Як побачити, яким буде новий ніс?


 • Ніс до і після ринопластики
 • Ринопластика - що це?


 • Контури носа
 • Ринопластична операція


 • Ринопластика
 • Пластика носа – радикальний крок до мрії


 • Ринопластика: до і після операції
 • Ринопластика - операція з виправлення носа

 • Римський лікар Цельс
 • Історія ринопластики у світі


 • Ринопластична операція
 • Розвиток ринопластики у XX столітті
 •  
  Головна ||| Новини ||| Статті
  © 2012 Ринопластика